„Lost at Sea – New Zealand” #1

  • Marzec 06, 2017

Warszawa – Londyn – Hong Kong – Auckland. Po dwóch dniach lotu lądujemy w największym mieście Nowej Zelandii. Zmęczeni, ale szczęśliwi bo wita nas piękna, letnia pogoda. Nie zostajemy tu jednak długo. Nocleg w okolicy lotniska i następnego dnia lapiemy ostatni samolot, do Christchurch na wyspie południowej. Tam dołącza do nas Tyson Kożuszek (australijski surfer polskiego pochodzenia) oraz, dzięki uprzejmości firmy Armstrong Motor Group, odbieramy Jeepa. W okolicy zatrzymuje nas zgubiona przez linie lotnicze torba z piankami. Czekając na nią trafiamy na plażę New Brighton Beach na szybki surfing i Hickory Bay, jednak okazuje się, że jeden dzień nie wystarczy na odzyskanie zguby. Jednogłośną decyzją ruszamy w góry.

Z Christchurch w Alpy prowadzi piękna trasa wzdłuż jezior Tekapo i Pukaki, jednak naszym głównym celem są offroadowe trasy w okolicach Wanaka i Queenstown. Skippers Canyon prowadzi nas urwiskami na jeden z najpiękniejszych noclegów w życiu trasą poszukiwaczy złota (w Nowej Zelandii wszystko jest uporządkowane. Nie można zatrzymywać się na nocleg gdzie się chce, jednak olbrzymia ilość różnego rodzaju kempingów, od tych luksusowych po te bardzo podstawowe, oddalone od cywilizacji, pozwala komfortowo przemieszczać się z miejsca na miejsce).

Wyjeżdżeni nieubitymi ścieżkami ruszamy dalej, w kierunku fiordów i Cieśniny Milforda, po drodze zatrzymując się na noc w tajemniczym domku, do którego zaprasza nas przemiła staruszka. Do Milford Sound prowadzi jedna droga, która ciągnie się godzinami, jednak widok fiordów zapiera dech w piersiach. Dodatkowo po drodze spotykamy papugi, które chcą dostać się do naszych bagaży na dachu samochodu i kilka lodowatych wodospadów.

Wszystko to podsumujemy już niebawem klipem video, a teraz ruszamy nad ocean. Idą fale…

Sponsorem naszej wyprawy jest Jeep Polska
Facebook: www.facebook.com/JeepPL
Instagram: @jeeppolska

Partnerzy: GoPro, Tribord, North Face

zdjęcia: Maria Lubicz – Łapińska

W drodze do Hickory Bay

New Brighton Beach

New Brighton Beach

Szutrowa droga prowadzi nas do Cardrony

Skippers Canyon – poszukiwacze złota zostawili tu swoje posesje

Okolice Queenstown są rajem dla miłośników offroadu

jeden z naszych kempingów na trasie

Milford Sound