„Lost at Sea – The Baltic” – idzie wiosna

  • Kwiecień 06, 2016

Kalendarzową zimę pożegnaliśmy w doskonałych nastrojach. Akurat 19 marca Posejdon obdarzył nas pięknymi falami i iście świątecznym nastrojem na spocie przy porcie we Władysławowie. Oprócz naszej ekipy filmowej, Seana, Krzyśka Jędrzejaka i Krzysia Sikory pojawiło się sporo surferów, w tym między innymi Piotrek Sołtysiak, z którym umówiliśmy się na wizytę w jego “szejperowni”.

1 copy

Fale wyglądały przepięknie, jednak silny prąd i nieprzewidywalność peaków nie pozwalały rozwinąć skrzydeł. Tym bardziej każdy snap tego dnia był na miarę złota. Sean Crowder w pracy.

2

Nasza surf baza w sosnowym lesie w Sulicicach w Stajni Pod Wiatrakiem. Zawsze wracamy tam z uśmichem na twarzy, szczególnie po takiej sesji jak ta we Władku.

3 copy

Spot check. Razem z wiosną nadszedł czas ciszy na morzu, którą wykorzystujemy do poszukiwania kolejnych, urokliwych miejsc na bałtyckiem szlaku.

4 copy 2

Z wizytą u Piotrka Sołtysiaka. Piotrek przekształcił swój garaż w Gdańsku w profesjonalną “szejperownię”. Naprawia deski, ale również, w wolnych chwilach buduje je od podstaw. O jego pozostałych zajawkach dowiecie się już niebawem z naszego filmu.

5

Tym razem na warsztat trafiła deska Kamila. Klasyczny problem – wyrwany fin, wymiana skrzynki. Kamil z pewnością następną bałtycką sesję zaliczy już na tym blacie.

6 copy

Gotowi do dalszej drogi. Ruszamy przez Karwińskie Błota dalej na zachód w poszukiwaniu kolejnych przygód i nieodkrytych dotąd spotów.

jeep

zdjęcia: Baltic Surf Scapes Krzysztof Jędrzejak / Maria Lubicz – Łapińska / Andrzej Łąka

0